شرکت توسعه مسکن هدیش

تاسیسات ساختمان

تاسیسات ساختمان چیست؟

تاسیسات ساختمان اصلی ترین و کلیدی ترین بخش هر ساختمان است. اهمیت تاسیسات آن است که ضامن پایداری و طول عمر ساختمان است. 

طراحی و اجرای صحیح تاسیسات می تواند عمر مفید ساختمان را زیاد کند و از بازسازی زود هنگام ساختمان جلوگیری کند. همچنین اجرای نادرست تاسیسات می تواند جان افراد و زندگی آن هرا تهدید کند و خسارت جبران نا پذیری به بار بیاورد.

تاسیسات ساختمانی به دو بخش تاسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی تقسیم می شود. تاسیسات مکانیکی شامل سیستم گرمایش و سرمایش، تاسیسات بهداشتی(آب و فاضلاب)، تاسیسات گاز رسانی و تاسیسات آتش رسانی می شود.

همچنین تاسیسات الکتریکی شامل سیستم روشنایی، اطفاء حریق، آنتن مرکزی و… است. برق ساختمان از شرکت برق تامین می‌شود. تاسیسات الکتریکی برق لازم برای روشنایی، گرما و سایر تجهیزات و خانه را تامین می‌کند.

تاسیسات ساختمان باید با ساختار ساختمان هماهنگ باشد که این امر دانش علمی و متخصصات مجرب این حوزه را طلب می کند.

تاسیسات
افزایش طول عمر و استکام ساختمان به تاسیسات ارتباط زیادی دارد.

تاسیسات مکانیکی

تاسیسات مکانیکی بخش مهمی از تاسیسات ساختمانی است که اجزای مختلفی را دارد از جمله سیستم های سرمایشی و گرمایشی، سیستم اب و فاضلاب، و سیستم اطفای حریق که همگی باید با ساختار ساختمان هماهنگ باشند. بهینه سازی تاسیسات مکانیکی می توان جلوی اتلاف انرژی را بگیرد از هدر رفت انرژی جلوگیری کنید. پیاده سازی و طراحی درست و اصولی می تواند به عمر مفید ساختمان اضافه کند و از پوسیدگی و فرسودگی ساختمان جلوگیری کند. امروزه با هوشمند شدن ابزارآلات و تکنولوژی ها جدید می توان تا حد زیادی جلوی هدر رفت انرژی را گرفت.

تاسیسات مکانیکی
تاسیسات الکتریکی ساختمان

تاسیسات الکتریکی

یکی دیگر از بخش های مهم تاسیسات ساختمان، تاسیسات التریکی هست. برق ساختمان از شرکت برق تامین می شود. طراحی و پیاده سازی تاسیسات الکتریکی کار دشواری است که باید با دانش علمی برق و الکتریسته وارد آن شد و رعایت نکات ایمنی در تاسیسات الکتریکی نکته بسیار مهمی است که رعایت نکردن آن هزینه های بسیار سنگینی در پی دارد و جان و مال افراد را تهید می کند. تاسیسات برقی شامل شامل سیستم روشنایی، اطفاء حریق، آنتن مرکزی و … است .

فرسودگی و خرابی تاسیسات ساختمان

خرابی و فرسودگی تاسیسات اتفاقی است که با زیاد شدن عمر ساختمان می افتد. فرسودگی تاسیسات می تواند استحکام ساختمان را کم کند و باعث بروز مشکل و یا حادثه گردد و باید نسبت به رفع سریع فرسودگی و خرابی اقدام کرد. پوسیدگی لوله و اتصالات علاوه بر ایجاد مشکلات برای ساختمان می تواند مصرف انرژی را زیاد کند و باعث افزایش هزینه ها می شود. خرابی تاسیسات الکتریکی ساختمان بسیار خطر آفرین است می تواند جان و مال افراد را تهید کند.

فرسودگی تاسیسات
فرسودگی تاسیسات

تعمیر تاسیسات ساختمان

با توجه به اینکه تاسیسات بخش مهم حساسی از ساختمان ما هستند، در صورتی بروز هر مشکلی باید هر چه سریعتر اقدامی برای رفع این مشکل انجام داد. شرکت هدیش این افتخار را دارد که برای شروع یک پروژه ساختمان سازی از ابتدا یا بازسازی ساختمان برای طراحی تاسیسات الکتریکی کنار مشتریان خود بوده و این اطمینان را به مشتریان دهد که با رعایت استاندارد‌های روز دنیا و استاندارد‌های مربوط به مبحث‌های نظام مهندسی‌ و استفاده از بروز ترین نرم افزار های مربوط به این بحث، بهترین طرح را ارایه کرده و در اختیار مشتریان قرار دهد.

اسکرول به بالا