مراحل بازسازی خانه

مراحل بازسازی خانه، خانه تان را اصولی بازسازی کنید!

شناخت مراحل بازسازی خانه به شما کمک می کند تا دید وسیعی نسبت به بازسازی خانه یا محل کارتان پیدا کنید، بازسازی خانه یا محل کارتان باعث تغییر در محیط زندگی و افزایش روحیه شما و خانوادتان می شود. مراحل بازسازی می تواند شما تغییر تیغه بندی دیوار ها، کف سازی، اجرای سقف کاذب، تعویض کابینت های آشپزخانه، کاغد دیواری، لمینت و … باشد. همچنین در بازسازی می توان مشکلات اساسی تاسیسات ساختمانی اعم از پوسیدگی و فرسودگی تاسیات الکتریکی و مکانیکی را بر طرف کرد.

بررسی نقشه و برنامه ریزی، شروع بازسازی خانه

برای شروع بازسازی در اولین قدم باید به بررسی خانه و نقشه آن بپردازیم که یکی از مهم ترین مراحل بازسازی خانه به شمار میرود زیرا این نکته دقیقا چه نقاطی از خانه امکان ایجاد تغییر در آن وجود دارد حائز اهمیت است. برنامه ریزی به ما کمک می کند درک درستی از آن چه قرار است اتفاق بیفتد داشته باشیم و بتوانیم برنامه ریزی زمانی و مالی داشته باشیم. یکی از نکات دیگر در این مرحله تخمین بودجه مورد نیاز برای بازسازی می باشد.

انتخاب سبک طراحی دکوراسیون

انتخاب سبک دکوراسیون به منظم شدن و یکدست شدن خانه بسیار کمک می کند، بهتر است قبل اعمال تغییرات سبک مورد نظر را انتخاب کنیم. سبک های مختلفی برای دکوراسیون وجود دارد از جمله سبک مدرن، کلاسیک، مینیمال، روستیک، بوهیمان و انواع سبک های دیگر. با انتخاب سبک میتوانید هماهنگی و هارمونی را در بخش های مختلف خانه ایجاد کنید.

مراحل بازسازی خانه

تخریب اصولی، یکی از مهم ترین مراحل بازسازی

اگر نخواهیم بگوییم اصلی ترین بخش بازسازی خانه، تخریب است اما یکی از مهم ترین مراحل بازسازی خانه به شمار می رود. تخریب اصولی نباید باعث تخریب قسمت هایی از خانه شود که نیازی به بازسازی ندارد. تخریب کردن غیر اصولی باعث صدمه به تاسیسات ساختمان می شود و ممکن است هزینه های جانی و مالی به بار بیاورد. در زمان تخریب باید فضایی برای جمع اوری مصالح و نخاله ها اختصاص دهید.

بررسی تاسیسات، تعمیر و نوسازی تاسیسات خانه

موارد زیر ساختی خانه دارای اهمیت بسیار زیادی است، با گذشت زمان تاسیسات خانه اعم از سیستم لوله کشی و سیستم برقرسانی دچار پوسیدگی و فرسودگی می شوند و نیاز به تعمیرات یا نوسازی پیدا میکنند. صرف هزینه در این مقطع می تواند جلوی ضرر های مالی و جانی را بگیرد. تعمیر و نوسازی تاسیسات یکی از مراحل بازسازی خانه می باشد که دارای اهمیت است.

بازسازی خانه

انتخاب یا تعمیر دیوار پوش و کف پوش

یکی دیگر از مراحل بازسازی خانه انتخاب پوشش مناسب برای دیوار ها است. سنگ های دکوراتیو، شیشه تزئینی و کاغذ دیواری و بسیاری از گزینه های دیگر که نسبت به سبک دکوراسیون می توانید آن را انتخاب کنید. کف پوش ها در انواع  مختلفی در بازار وجود دارند کف پوش پی وی سی، کف پوش لمینت، پارکت چوبی، کف پوش سنگ و سرامیک  و انواع متختلف آن که میتوانید نسبت به سلیفه و سبک دکوراسیون خود یکی را انتخاب کنید.

بازسازی اتاق خواب

بازسازی اتاق خواب بستگی به سلیقه افراد انجام می شود. برای اتاق بزرگسالان می توان از کاغذ دیواری یا رنگ استفاده نمود و برای کودکان نیز از رنگ های شاد و روشن استفاده کرد. همچنین در مرحله بازسازی می توان قفسه  و کمد هارا نیز تعمیر یا نوسازی کرد یا قفسه و کمد های جدیدی بسته به نیاز افراد و فضا تعبیه کرد.

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه یکی از مهم ترین مراحل بازسازی خانه می باشد. آشپزخانه های امروزی تاثیر زیادی در نما و فضای کلی خانه دارند. بازسازی آشپزخانه شامل موارد زیادی از جمله تعویض کابینت ها، تعویض کاشی ها و سرامیک آشپزخانه همچنین در صورت لزوم استفاده از کناف در سقف و تخریب آرک های قدیمی می شود. استفاده از ابزارآلات و وسایل جدید و مدرن، نوسازی کف آشپزخانه، تغییر ارتفاع کابینت ها، ساختن کانتر برای ورودی آشپزخانه، نصب جزیره یا طراحی مناسب سقف آشپزخانه از کارهایی است که می‌توانید برای بازسازی کم هزینه آشپزخانه از آن‌ها بهره بگیرید.

بازسازی حمام و سرویس های بهداشتی

بازسازی سرویس بهداشتی نکات مختلفی باید در نظر گرفته شود. اگر نیاز به تغییر جای دیوار یا محل روشویی و سرویس توالت وجود دارد، این تغییرات اعمال شود. از جمله متداول ترین مراحلی که در فرایند بازسازی حمام و دستشویی انجام می‌گیرد در درجه اول عایق بندی دیوار و کف ها، تعمیر لوله کشی ها و تأسیسات، اجرای سقف کناف، نقاشی دیوار ها و تعویض کاشی ها دیوار و بین کابینت ها، تعویض شیر آلات ها، بازسازی تهویه این مکان ها، جا به جایی کاسه توالت با فرنگی و طراحی قفسه ها است. این تغییرات هم هزینه هایی بالایی خواهند داشت. برای کم کردن هزینه های می‌توانید نسبت به بازسازی وسایل قدیمی‌مثل وان و روشویی و بخش های مختلف اقدام کنید. برای زیبا تر کردن فضای داخلی سرویس بهداشتی از گلدان، حوله های رنگی مناسب استفاده کرد و آراستگی و زیبایی این مکان ها را دو چندان کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا