سبک های طراحی داخلی

محبوب ترین سبک های طراحی داخلی در سال 2021 را بشناسید

برای شروع طراحی داخلی، اولین چیزی که باید بدانید داشتن اطلاعات درباره سبک های مختلف دکوراسیون است، در طراحی دکوراسیون داخلی پیروی از سبک خاص باعث انسجام و هماهنگی بخش های مختلف با یکدیگر می شود، این باعث می شود ظاهری زیباتر و منسجم تری در فضا داشته باشیم. با این وجود شناخت سبک های مختلف ضروری به نظر می رسد. در این مطلب سعی کردیم محوب ترین سبک های طراحی داخلی را به صورت خلاصه برای شما توضیح دهیم.

سبک مدرن یکی از سبک های طراحی داخلی است

در دکوراسیون مدرن حس سادگی در تمام المان های منزل از جمله مبلمان مشاهده می شود. تمام اجزای دکوراسیون مدرن صاف، صیقلی، براق و شفاف هستند که ویژگی های سبک مدرن است. خانه ای با سبک مدرن معمولا از خطوط صاف و منظم ، پالت رنگ ساده ای بهره می برد و از استیل و شیشه نیز در متریال خود استفاده می کند.

دکوراسیون مدرن

در سبک مدرن اشکال هندسی گرد و دایره ای شکل نقش بسیار زیادی دارند که می شود از آن در اکسسوری های خانه ماننده آینه ها و یا اباژور استفاده کرد. خطوط غیر منظم و منحی که احساس حرکت و پویایی را به ما نمایش می دهد تصویری شفاف از مدرنیته است. همپنین می توان از آثار هنری مختلف در دکوراسیون مدرن استفاده کرد تا نمای خاصی برای فضا ایجاد کند. سبک مدرن یکی از محوب ترین سبک های طراحی داخلی است.

سبک مینیمال، آمیزه ای از طراحی مدرن و سادگی

یکی از پر طرفدار ترین سبک های دکوراسیون داخلی سبک مینیمال می باشد. سبک مینیمال تقریبا شبیه به سبک مدرن است اما از آن ساده تر است. در سبک مینیمال سعی بر آن شده تا از پیپیدگی و شلوغی پرهیز شود تا حس آرامش بیشتری در فضا به وجود بیاید. در سبک مینیمال هیچ چیزی دارای زرق و برق نیست و رنگ سفید اصلی ترین رنگ این سبک به شمار می آید.

دکوراسیون مینیمال

سبک مینیمال سادگی و حذف عناصر اضافی را به عنوان هدف اصلی خود دنبال می کند که باعث آرامش و حس درونی بهتر می شود. یکی دیگر از ویژگی های این سبک استفاده از تضاد رنگ ها است که به طور مثال سفید کنار سیاه می آید، بر خلاف سبک کلاسیک که تمام اجزا منسجم و منظیم هستند سبک مینیمال قاعده اصلی آن سادگی و راحتی و عدم پیچیدگی است. سبک مینیمال امروزه یکی از ترند های بازار مد و پوشاک و طراحی دکوراسیون است و هزینه اجرایی آن نیز مقرون به صرفه است.

سبک کلاسیک، یادگار شکوه گذشته و اصالت

امروزه با مدرن شدن طراحی دکوراسیون، طراحی کلاسیک های هنوز طرفدار های خاص خودش را دارد. مبلمان های آنتیک، وسیله های دکوری چوبی، سقف بلند، پرده های فاخر با پارچه های گلدار، رنگ کرم و قهوه ای در کنار هم با در کنار هم قرار گرفتن فضایی کلاسیک برای ما پدید می آورند. فضای کلاسیک سرشار از اصالت و لایحه های تاریخی است و حس و حال سنتی را برای ما تداعی می کند.

سبک کلاسیک ویژگی های خاص خودش را دارد که فقط متعلق به خودش است و باعث تمایز بیش از حد این سبک با دیگر سبک های طراحی دکوراسیون می شود خصیصه اصلی این سبک نظم و تقارن است و هر وسیله ی دکوری جای مشخصی برای خودش را دارد  به نوعی می توان گفت این سبک پایداری و نظم خاصی به فضا می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا